Meniu
Šilutės rajono savivaldybė
Lt En

Kviečiame pasinaudoti Asmeninio asistento paslauga neįgaliesiems

Kviečiame pasinaudoti Asmeninio asistento paslauga neįgaliesiems

 

 

 

Asmeninio asistento paslauga asmenims su fizine ir (ar) kompleksine negalia (toliau – Asmeninio asistento paslauga) – finansuojama pagal priemonę 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.

Asmeninio asistento paslaugų teikėjas Savivaldybės administracija ir atrinktas partneris – Šilutės socialinių paslaugų centras.

Administracijos direktoriaus 2020 m. rugpjūčio 31 d. įsakymo Nr. A1-1030 „Dėl asmeninio asistento paslaugų organizavimo ir teikimo Šilutės rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ 1 punktu patvirtino naujos redakcijos Asmeninio asistento paslaugų organizavimo ir teikimo Šilutės rajono savivaldybėje tvarkos aprašą.

Kas gali gauti paslaugą?

Teisę į asmeninio asistento paslaugas turi asmenys nuo 16 metų, kuriems Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba darbingumo lygis, visiškai arba vidutiniškai apribojantis jų veiklą, dalyvumą (orientuotis, judėti, dirbti, savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą), ir kuriems reikalinga kitų asmenų pagalba.

Kas yra Asmeninio asistento paslauga?

Atsižvelgiant į individualius asmens poreikius, asmeniui suteikiama individuali pagalba namuose ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant), kuri padėtų gyventi bendruomenėje ir integruotis į ją, neleistų izoliuoti asmens nuo bendruomenės ir skatintų savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime.

 

Kokias paslaugas gali suteikti asmeninis asistentas?

Asmeninis asistentas, atsižvelgdamas į asmens poreikius, galimybes ir Sutartyje nustatytas sąlygas, asmeniui gali teikti šias paslaugas (asmeninis asistentas neteikia paslaugų, susijusiu su mokymo, sveikatos priežiūros procesu):

suteikti asmeniui pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje, skatindamas jo savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime, ir (ar)

suteikti asmeniui individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena (padėti rengtis, maudytis, naudotis tualetu ir kt.), ir (ar)

lydėti asmenį į sveikatos priežiūros ar kitas valstybės ar savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, užimtumo įstaigas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą, ir (ar)

suteikti pagalbą asmens maitinimo procese (pamaitinimas, daiktų pakėlimas ir laikymas), ir (ar)

suteikti asmeniui individualią pagalbą, adekvačiai reaguojant į aplinką ir siekiant užmegzti bei palaikyti socialinius santykius su ta aplinka (kalbėjimas, orientavimasis laike ir aplinkoje bei dienos režimo laikymasis, savivoka bei dienos režimo laikymasis, disponavimas finansiniais ištekliais, vaistų vartojimas, socialinis bendravimas, poilsis ir laisvalaikis).

Asmeninis asistentas neatlieka už asmenį buities ir namų ruošos darbų, nevykdo slaugytojo ar slaugytojo padėjėjo funkcijų.

Kaip organizuojamas Asmeninio asistento paslaugos teikimas?

Asmuo, pageidaujantis gauti asmeninio asistento paslaugas, ir (ar) jo tėvai ar įtėviai, globėjai (rūpintojai), ir (ar) sutuoktinis, ir (ar) vaikai (įvaikiai) ar jo įgaliotas atstovas (toliau – asmens atstovas) kreipiasi į Socialinės paramos skyrių ar Savivaldybės administracijos seniūnijų arba įstaigos (teikiančios socialines paslaugas) socialinį darbuotoją.

Asmeninio asistento paslauga gali būti teikiama individualiai asmeniui iki 4 valandų per dieną, atsižvelgiant į paslaugos gavėjo poreikį. Už Asmeninio asistento paslaugą mokėti nereikia.

Kviečiame Šilutės rajono savivaldybės gyventojus, kuriems reikalinga Asmeninio asistento paslauga, teikti prašymus.

Išsamesnę informaciją teikia:

Šilutės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audra Barauskienė, tel. (8 441) 79 275, 8 655 94 831 arba el. p. paštu audrone.barauskiene@silute.lt,

Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė Reda Urbaitytė, tel. (8 441) 53 014, 8 657 89987 arba el. paštu silutesspc@gmail.com.

Socialinės paramos skyriaus

Socialinių paslaugų poskyris

 

 

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"