Meniu
Šilutės rajono savivaldybė

Iš kur kilo bobų vasaros pavadinimas?

Iš kur kilo bobų vasaros pavadinimas?

Rugsėjo 21-oji – bobų vasaros pradžia. Bent jau taip rašoma kalendoriuose ir žinynuose.

Giedros, šiltos rudens dienos lietuviškai ir vadinamos bobų vasara. O šiltasis rudens tarpsnis kitose šalyse vadinamas įvairiai: indėnų vasara (Anglijoje, Šiaurės Amerikoje), Martino vasara (Italijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje), čigonų vasara (Bulgarijoje ir Serbijoje), voratinklių vasara (Čekijoje). Į Braziliją ruduo ateina tuomet, kai mūsų kraštuose pavasaris, todėl ir bobų vasara ten vadinama mažąja gegužės vasara. O štai kaimynai latviai išsaugojo seną gražų žodį atvasara, reiškiantį „sugrįžusi vasara“. Bobų vasara, kaip ir mes, šį laiką vadina rytų slavai ir vokiečiai.

Kodėl bobų vasara? Vienas populiariausių aiškinimų – tai paskutinės dienos, kai senolės gali pasėdėti saulėkaitoje ir pasišildyti. Tačiau kai kurie filologai ir tautosakininkai, etninės kultūros tyrinėtojai sako, kad šis pavadinimas susijęs visai ne su bobomis (senyvomis moterimis), o su „bobais“ – taip buvo vadinami didieji vorai, miškuose ir pievose mezgantys savo tinklus. 

Nepamirškime, kad metaforinis junginys bobų vasara rašomas be kabučių, mažąja raide: Spalvingi vėlyvos Bobų vasaros akordai (taisoma bobų vasaros akordai). 

Saulėtų bobų vasaros dienų!

Parengta pagal VLKK Konsultacijų banko ir kitų internetinių šaltinių informaciją

social media link social media link

Naujienlaiškio prenumerata

Įveskite el. paštą
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading
© Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"